Öğrenci Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Edirnekapı Öğrenci Yurdu / Hakkımızda
  Edirnekapı Yurdu Kurumun malı olup,merkezde 588 kız , 612 erkek öğrenci ile buna ek olarak merkez binaya yaklaşık bir kilometre mesafedeki 116 kapasiteli Vilayetler Hizmet Birliği İstanbul Fatih Kız Blok'u olmak üzere toplam 1316 kapasitelidir.
  Merkez Yurt binası 2 bloktan oluşmakta 13.000m2 lik bir arsaya ve 14.000m2lik kapalı alana sahiptir. A blok 5 kattan, B Blok ise 6 kattan oluşmaktadır. A Blokta 98 öğrenci odası, B Blokta 102 öğrenci odası olmak üzere yurtta toplam 200 öğrenci odası bulunmaktadır. Odalar ranza sistemiyle donatılmış olup, 6'şar öğrenci barındırılmaktadır. Vilayetler Hizmet Birliği İstanbul Fatih Kız Blok'unda da odalar 6 kişilik olup,ranza sistemidir.Bu Blokta öğrenciye ücretsiz kablosuz internet ve çamaşırhane hizmeti verilmektedir.
   Deprem güçlendirmesi İSMEP tarafından yapılan yurt 2009 Temmuz ayında yeniden hizmete açılmıştır. Yurt bünyesinde lokanta-kantin, internet, çamaşırhane, bilardo, kuaför ve berber işletmeleri bulunmaktadır.
  Banyo ve tuvaletler katlarda bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için basketbol sahası bulunmaktadır.
  Yurt civarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne çok rahat ulaşılmaktadır